צביעת כבישים

צביעת הכביש הנהוגה בישראל

בארצנו נהוג לצבוע את הכבישים בצבע לבן לרוב, אבל בהחלט נעשה שימוש גם בצבעים אחרים. למשל, קו צהוב מסמן את שולי הדרך, וקו כפול הוא סימן לנתיב המיועד אך ורק לתחבורה ציבורית. כמו כן, קו כתום מסמל עבודות זמנית בכביש.

אנו משתמשים בצבעים עמידים ביותר ומבצעים את הצביעה במהירות וביסודיות, לשביעות רצונכם המלאה. זכרו שצביעת כבישים נכונה הינה חשובה ביותר למען בטיחות הנהגים והולכי הרגל, לכן כדאי שהעבודה תתבצע באופן אמין ומקצועי.

מהי חשיבות צביעת כבישים לשם סימון?
כיצד נדע לשמור על הבטיחות המרבית בנסיעה?

בכל פרויקט עבודות עפר ותשתיות כמו של בניית וסלילת כבישים בארץ,

ממלא צבע הכביש את האקורד האחרון והמאוד חשוב בתהליך, שהגיע לסיומו.

 

על הכביש מופיעים קווי הפרדה וחלוקת מסלולים, סימנים מזהירים, חיצי פניה וקוים לבנים, שכמו הקווים האדומים במפה, מסוכן ואף קטלני לחצות.

סימון הכביש מהווה גם את העדות להתחדשות פרויקט כבישים כל שהוא, שחברות קבלניות מבצעות עליו. אם כביש אינו מקבל את הסימנים הנכונים של הצבע, יכולה להתרחש תוצאה קטלנית של תאונות ובלבול עקב אי יכולתם של נהגים לפרש את הסימנים באופן הנכון.

צביעת כבישים נדרשת כאשר יש לסמן:

קווי הפרדה וחלוקה לנתיבים, סימני אזהרה, חיצי פנייה, מעברי חציה ועוד.

שימושים רבים של הצבע שמשמש לסימון כבישים

בדרך כלל צבע הסימונים בארץ הינו לבן אך הוא עלול לבוא בצבעים אחרים (צהוב לדוגמא), אם הדבר נחוץ כדי לסמן משהו חריג או מיוחד שראוי לשים אליו לב.

לעתים גם מופיעות כתובות על הכביש שמודיעות על מה שיתרחש בכביש במקרי חירום (כמו מלחמה – תנועת כלי רכב על כבישים בארץ וכן נחיתת מטוסים

בכבישים המיועדים לכך בצפון).

גורם נוסף שראוי לקחת בחשבון הינו סוג הצבע המשמש לסימון. זהו צבע מיוחד המיוצר באופן בלעדי לסוג השחיקה הנהוג בכבישים, עליהם נוסעים לעתים אלפי

כלי רכב ביום ממוצע.

מחיקה של סימני כביש בגלל בלאי מוקדם, עלול להיות קטלני ומטעה, לכן חשוב שהצבע יישאר זמן רב ככל הניתן, דבר הקשור לצבע ולאופן הצביעה.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now